Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duda: Dla prawicy pójście za Gowinem może się źle skończyć

apu 13:18 21 sierpnia 2014
Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność"Telewizja Republika
– Jarosław Gowin to liberał. A PiS i Solidarna Polska rozumieją, że liberalna formuła rządzenia w Polsce się skończyła. Zatem zmiana tej postawy i pójście za liderem Polski Razem może się dla zjednoczonej prawicy źle skończyć – twierdzi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Opinię taką przedstawił w wywiadzie dla „Super Expressu”.

W ocenie Dudy nie da się pogodzić chrześcijańskich wartości, które mówią o podmiotowości człowieka, z liberalizmem wyznawanym przez Gowina.  – Gowin chce wprowadzić jeszcze większą elastyczność w zatrudnieniu, co faktycznie zrobi z pracownika niewolnika i uprzedmiotowi go w ten sposób – tłumaczył szef „S”.

Jak twierdzi, Solidarna Polska oraz Prawo i Sprawiedliwość powinny się dobrze zastanowić, czy w procesie jednoczenia prawicy powinny pójść w stronę partii Gowina.

– W PiS nie brakuje ludzi, którzy widzą ważną rolę polityki prospołecznej. Też nie chodzi o to, żeby w Polsce budować socjalizm. Trzeba pogodzić to z rozwiązaniami liberalnymi. My jako związkowcy to rozumiemy – powiedział dziennikowi Duda i dodał, że „PiS ma konkretny program, w którym są postulowane przez nas korzystne dla pracowników rozwiązania, i wierzę, że zostanie to wprowadzone w życie”.

Zastrzegł jednak, że jeśli PiS nie dotrzyma złożonych obietnic, związkowcy będą go traktować jak inne partie, które słowa nie dotrzymują.  

Źródło: se.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze