Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duda apeluje o przeznaczenie środków z planu Junckera na modernizację europejskiego sektora energetycznego

mk 20:44 28 stycznia 2015
facebook.com/andrzejduda
– Środki z planu Junckera powinny zostać przeznaczone na modernizację europejskiego sektora energetycznego – uważa Andrzej Duda, europoseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii na prezydenta.

Podczas sesji plenarnej w Brukseli europosłowie dyskutowali m.in. na temat europejskiego funduszu na rzecz inwestycji strategicznych oraz polityki klimatycznej. Zdaniem Andrzeja Dudy Unia Europejska powinna zasadniczo zrewidować swoje priorytety w zakresie polityki energetyczno-klimatycznej.

– Zamiast nakładania kolejnych wewnątrzunijnych ograniczeń w zakresie emisji, które prowadzą do obniżenia konkurencyjności gospodarki europejskiej w skali światowej, a w szczególności są szkodliwe dla tych państw UE, których gospodarki są oparte na węglu, UE powinna zainwestować w nowoczesne technologie, które umożliwią efektywne wykorzystanie istniejących zasobów energetycznych – mówił Duda. – Mam nadzieję, że stanie się to jednym z głównych celów w ramach planu inwestycyjnego Junckera – uzupełniał europoseł.

Andrzej Duda przypominał, że jednym z celów planu Junckera jest poprawa efektywności energetycznej. – Zwłaszcza dziś, w kontekście sytuacji za wschodnimi granicami UE, kwestia bezpieczeństwa energetycznego i wykorzystywania własnych zasobów energetycznych ma szczególne znaczenie – zauważył.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze