Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dubaj będzie gospodarzem EXPO 2020

19:49 27 listopada 2013
Dubaj będzie gospodarzem wystawy światowej EXPO 2020 - poinformowało w środę Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych. Impreza odbędzie się w terminie 20 października 2020 r. - 10 kwietnia 2021 r.

Dubaj w trzecim głosowaniu pokonał rosyjski Jekaterynburg. W poprzednich turach odpadły brazylijskie Sao Paulo i turecki Izmir. W wyborze organizatora wystawy uczestniczyli przedstawiciele 167 państw.

Jak szacują zwycięzcy, światową wystawę w Dubaju, która odbędzie się pod hasłem: "Łącząc umysły, tworząc przyszłość", może odwiedzić ok. 25 mln osób.

Wystawy EXPO prezentują m.in. dorobek naukowy, kulturalny i techniczny państw świata. Za pierwszą wystawę światową uznaje się Londyńską Great Exhibition w 1851 roku. Specjalnie na EXPO w Paryżu w 1889 roku wybudowano Wieżę Eiffla, która miała symbolizować poziom wiedzy inżynieryjnej i możliwości techniczne epoki. Ostatnia wystawa światowa pod hasłem "Lepsze miasto – lepsze życie" odbyła się w chińskim Szanghaju w 2010 roku, uczestniczyło w niej 189 krajów i 57 międzynarodowych organizacji. Chińskie EXPO odwiedziło 73 mln osób.

mp, pap, fot. lirumlar/CC

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze