Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Drugie złoto dla Węgierki

SzB 11:55 9 sierpnia 2016
facebook.com/fina1908
Węgierska pływaczka Katinka Hosszu wywalczyła drugi złoty medal na Igrzyskach olimpijskich w Rio. Po wygraniu rywalizacji na 400 m stylem zmiennym, tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium wyścigu na 100 m stylem grzbietowym.

Choć po połowie dystansu Węgierka płynęła za pierwszą trójką, dzięki znakomitemu finiszowi zdołała wyprzedzić drugą Amerykankę Kathleen Baker oraz dwie zawodniczki, które zajęły trzecie miejsce Kanadyjkę Kylie Masse oraz Yuanhui Fu i wygrać finałowy wyścig z czasem 58.45. Dla Węgier jest to już trzeci złoty medal na tych igrzyskach.

 

W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie zwyciężył Amerykanin Ryan Murphy. 21-latek pobił w finale rekord olimpijskich uzyskując czas 51.97. Srebro przypadło w udziale Chińczykowi Xu, zaś brąz Amerykaninowi Plummerowi.

 

Amerykanie zdominowali rywalizację na basenie olimpijskich. Pływacy ze Stanów Zjednoczonych wywalczyli już cztery krążki z najcenniejszego kruszcu. Ostatni z nich wywalczyła zaledwie 19-letnia Lilly King. Młoda pływaczka sensacyjnie wygrała wyścig na 100 m stylem klasycznym pokonując Julię Efimovą i kolejną reprezntantkę USA Catherine Meili. King również pobiła rekord olimpijski osiągając rezultat 1.04.93.

Źródło: fina.org

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze