Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Droga do Morskiego Oka otwarta! Dotrzemy tam wyłącznie pieszo

am 12:07 8 stycznia 2019
flickr.com
Tatrzański Park Narodowy zdecydował o otwarciu dla turystów popularnej drogi do Morskiego Oka. Nad jezioro dotrzemy jednak wyłącznie pieszo. Transport konny nadal nie funkcjonuje.

Najczęściej uczęszczana trasa w Tatrach zamknięta była ze względu na wysokie zagrożenie lawinowe. Obowiązujący obecnie 3. poziom nie zwalnia jednak z baczności; schodzenie lawin nadal jest wysoce prawdopodobne.

Turyści mogą się wybrać nad najpopularniejsze tatrzańskie jezioro, ale tylko pieszo. Droga pozostaje tymczasowo zamknięta dla transportu konnego.

3. stopień zagrożenia lawinowego – co oznacza

Pokrywa śnieżna jest umiarkowanie lub słabo związana na wielu stromych stokach. Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach. W niektórych przypadkach możliwe jest samorzutne schodzenie średnich, a sporadycznie także dużych lawin.

Warunki do wędrówek są w znacznej mierze niekorzystne. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia oraz posiadania bardzo dużej zdolności do lawinoznawczej oceny sytuacji. Należy unikać stromych stoków szczególnie wskazanych pod względem wystawy i wysokości.

Kluczowym problemem lawinowym są niestabilne depozyty śniegu naniesionego przez wiatr w trakcie opadów lub nawianego z istniejącej pokrywy.

 

Źródło: tatromaniak.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze