Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dramatyczna sytuacja w północnej i środkowej Anglii! Jest ofiara śmiertelna powodzi

A.N 8:36 9 listopada 2019
publicdomainpictures/grafika ilustracyjna
Jedna osoba zginęła w wywołanych ulewnymi deszczami powodziach, które nawiedzają północną i środkową Anglię – poinformowały w piątek władze. Nie żyje kobieta, , która została porwana w piątek rano we wsi Rowsley, w hrabstwie Derbyshire, przez wezbrany nurt rzeki Derwent.

Najgorsza sytuacja panuje w teraz w hrabstwie Derbyshire. W ćwierćmilionowym Derby ewakuowano mieszkańców z budynków w centrum miasta. Policja zamknęła też główną drogę prowadzącą do miasta.

Fala kulminacyjna na rzece Derwent, miała przejść przez Derby w piątek ok. północy polskiego czasu, już minęła. Zanotowano  najwyższy stan tej rzeki od kiedy prowadzone są pomiary.
 
Trudna sytuacja jest także w pobliskiej miejscowości Matlock.  W piątek wieczorem przyjechał do niej premier Boris Johnson.
 
– Jestem bardzo, bardzo wdzięczny służbom ratunkowym za to, co zrobiły i jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu, w jaki społeczność zebrała się razem – powiedział Johnson. Premier zapowiedział pomoc ze strony rządu.
 
Powodzie w północnej i środkowej Anglii są efektem potężnych ulewnych opadów, które przeszły przez ten region w czwartek wieczorem i w nocy z czwartku na piątek. Początkowo najgorsza sytuacja była w hrabstwie South Yorkshire, zwłaszcza w Sheffield, gdzie kilkadziesiąt osób spędziło noc w uwięzionych w jednym z centrów handlowych oraz w Doncaster, gdzie przepływająca przez to miasto rzeka Don osiągnęła rekordowy stan.
 
Według stanu ma piątkowy wieczór, w całej Anglii obowiązuje sześć poważnych ostrzeżeń powodziowych (najwyższy stopień, oznaczający zagrożenie życia), 66 ostrzeżeń powodziowych oznaczających spodziewane zalania i 99 alertów powodziowych (możliwe zalania). 
 
 
 

Źródło: Fakt/media/Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze