Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dramat! Według badań CBOS-u rozwody popiera 32 proc. Polaków! Przeciwnicy? 12 proc.

pmb 14:21 16 stycznia 2019
Pexels.com
„Zdecydowani zwolennicy rozwodów stanowią w Polsce grupę blisko trzykrotnie większą niż ich zagorzali przeciwnicy (32% wobec 12%). Dominują respondenci, którzy wprawdzie generalnie rozwodów nie popierają, jednak w pewnych sytuacjach uznają za dopuszczalne (52%)” – informuje CBOS.

W Polsce zdecydowani zwolennicy rozwodów stanowią grupę trzykrotnie większą niż ich zagorzali przeciwnicy. Trzy czwarte badanych uważa, że jeżeli człowiek nie jest szczęśliwy w obecnym związku, to powinien się rozwieść i próbować ułożyć sobie życie na nowo – wynika z badania CBOS.

CBOS powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazuje, że po intensywnym wzroście liczby orzekanych w Polsce rozwodów, notowanym do połowy ubiegłego dziesięciolecia, trend ten wyraźnie wyhamował i w ostatnich latach utrzymuje się na stabilnym poziomie. Jak podano, od trzynastu lat każdego roku sądy orzekają w Polsce około 65 tysięcy rozwodów (od 61,3 tys. w 2010 roku, do 71,9 tys. w 2006 roku).

Jednocześnie – jak zauważa CBOS – aktualna liczba zawieranych rocznie małżeństw nadal pozostaje jedną z najniższych w historii. W 2017 roku Polacy zawarli około 193 tys. ślubów, a więc jedynie 13 tys. więcej niż w 2013 roku, kiedy zawarto ich najmniej w historii – 180 tys.

Źródło: CBOS/Twitter/Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze