Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

DRAMAT podczas gonitwy w Pampelunie

M.N. 11:57 10 lipca 2019
Wikimedia Commons
Cztery osoby zostały ranne w kolejnej gonitwie z bykami w Pampelunie, na północy Hiszpanii, gdzie trwa fiesta ku czci świętego Fermina – poinformowały miejscowe służby medyczne.

Trzy osoby nabawiły się siniaków, a czwarta osoba została poturbowana przez byka do nieprzytomności – poinformował Czerwony Krzyż. 

Od niedzieli, kiedy rozpoczęły się tegoroczne gonitwy z bykami, na rogi zostało wziętych w sumie dwóch Amerykanów i dwóch Hiszpanów. 

Do tej pory wszystkie gonitwy nie przekroczyły trzech minut. Środowy bieg, w którym wzięło udział sześć byków, trwał zaledwie dwie minuty i 19 sekund. 

Zgodnie ze zwyczajem licząca ok. 850 metrów trasa biegu skończyła się dla byków na arenie. Po południu zwierzęta biorą udział w pojedynkach z matadorami, gdzie są pojedynczo zabijane. 

Co roku w lipcu w Pampelunie odbywa się osiem gonitw byków. Ogółem od 1910 roku w biegach tych zginęło co najmniej 16 osób – ostatnio w 2009 roku. 

Obchody święta Sanfermines rozpoczęły się 6 lipca i potrwają do najbliższej soboty, kiedy odbędzie się ostatnia gonitwa z bykami. Tradycja fiesty ku czci św. Fermina, jednego z patronów Nawarry – regionu, gdzie znajduje się Pampeluna – sięga XVI wieku.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze