Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Zaczyński: Dopóki liczba hospitalizacji nie spada, lockdown powinien być utrzymany

mm 10:05 8 kwietnia 2021
Dr Zaczyński ocenił, że przedłużenie przez rząd restrykcji to dobra decyzjaFot. PAP/Andrzej Lange
Dopóki liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 nie zacznie spadać, lockdown powinien być utrzymany – ocenił koordynator Szpitala Narodowego, członek Rady Medycznej przy premierze dr Artur Zaczyński ze szpitala MSWiA.

Dr Zaczyński ocenił, że przedłużenie przez rząd obecnych restrykcji do 18 kwietnia to dobra decyzja.

– Dopóki liczba osób hospitalizowanych nie zacznie spadać, nie będzie tego buforu bezpieczeństwa, to ten lockdown powinien być utrzymany z powodu bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków – powiedział.

Zapytany, czy kwiecień będzie wyglądał tak jak jego pierwsze dni, odparł: „myślę, że tak”.

Na pytanie, czy można liczyć na majówkę, lekarz odpowiedział, że „wolałby mieć wakacje, a nie mieć majówki”. – Jeżeli będziemy mieli majówkę i pandemia się jednak rozbuja, to niestety, ale wakacje będą pod znakiem zapytania – powiedział dr Zaczyński.

Wszystko zależy od odpowiedzialności

Pytany o powrót jeszcze w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej lekarz stwierdził, że to trudne pytanie, ale powiedział, że ma nadzieję, iż on nastąpi.

– Zależy to od najbliższych dni. Wiemy, że miesiąc po miesiącu mamy długie weekendy, Święta Wielkanocne, majówkę, i tak naprawdę wszystko zależy od naszej odpowiedzialności – powiedział.

Obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola. Uczniowie uczą się zdalnie.

Niedzielski podkreślił, że sytuacja w szpitalach jest trudna, najtrudniejsza na Śląsku. Liczba hospitalizowanych w kraju z powodu COVID-19 wzrasta. Resort zdrowia w środę informował, że w szpitalach przebywało 34 691 pacjentów z COVID-19, czyli ponad 1,1 tys. więcej niż dzień wcześniej.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze