Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targlaski obnaża strategię PO: nie mogą wydoić Polski, więc chcą zniszczyć wszystko, a Sejm przekształcić w cyrk

M.N. 19:34 28 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Gośćmi red. Doroty Kani w programie „Dziennikarski poker” na antenie Telewizji Republika byli dr Jerzy Targalski, politolog oraz kot Herszt.

KIM JEST LESZEK SYKULSKI?

– Był swego czasu doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był członkiem komisji weryfikacyjnej – skąd został usunięty. On sam twierdzi, że sam się wycofał z tejże komisji. Później próbował być doradcą Nowoczesnej, a teraz zbiera podpisy dla Konfederacji – wyjaśnił nam dr Targalski. 

Jego zdaniem jest to inteligentna wersja Grzegorza Brauna, ponieważ jak mówi Targalski tam, gdzie Braun plecie banialuki o tym, jak Polacy będą mordowani na rozkaz Amerykanów w wojnie z Iranem to Leszek Sykulski straszy wojną z Iranem i wciągnięciem Polski przez Amerykę do tej wojny, ale robi to w sposób inteligentny. Dodał, że nie można porównywać tych dwóch osób.

– Cel jest oczywiście ten sam: zdystansować, odsunąć Polskę od sojuszu z USA i zbliżyć do Rosji pod hasłem polityki wielowektorowej. Natomiast wykonanie jest bardzo inteligentne – nie na poziomie pana Brauna– powiedział gość Doroty Kani.

– Sykulski zajmuje się geopolityką, napisał kilka książek na ten temat, swego czasu zakładał towarzystwo geopolityczne. Na ten moment często występuje na YouTube - zaznaczył.

SOJUSZ POLSKO – AMERYKAŃSKI - "Washington Post" apeluje do Trumpa, by nie jechał do naszego kraju

– To jest ściek lewactwa, to całkiem zrozumiałe, bo oni po pierwsze zwalczają Trumpa, a po drugie Polskę jako siedlisko ciemnogrodu, bo tutaj pederaści nie wyznaczają trendów – ocenił dr Targalski. 

Jak podają media, większościowym udziałowcem w medialnym koncernie Axel Springer został amerykański fundusz KKR. Na jego czele stoi m.in. Henry Kravis, nie ukrywający sympatii do republikanów miliarder. W 2017 r. przekazał milion dolarów na inaugurację prezydentury Donalda Trumpa, a sam Trump - jeszcze jako kandydat - widział Kravisa na fotelu sekretarza skarbu USA.

– Sam fakt, że spółkę przejęli Amerykanie to nic nie znaczy. Główna szczujnia czyli TVN jest w rękach Amerykanów, ale lewaków. Myślę, że jednak do jakiś zmian będzie musiało dojść i jestem ciekawy co zrobią pracownicy frontu ideologicznego w Onecie– drwił dr Targalski.

Nadmienił, że nie zdziwiłby się, jakby nagle Tomasz Lis napisał na Twitterze, że od zawsze popierał geniusza wszechczasów Donalda Trumpa.

Wizyta Donalda Trumpa – 1 WRZEŚNIA

– Trzeba sobie zdać sprawę, że Polska dla USA jest kluczowym regionem – powiedział Targalski. 

– Wielka Brytania odchodzi z UE – powstanie jeden obszar amerykańsko-angielski, w UE zostaną Niemcy i teraz dla Amerykanów Polska będzie najważniejszym partnerem w tym regionie, bo Polska jest jedyną przeszkodą, która oddziela Niemcy od Rosji i Chin – podkreślił.

Jego zdaniem, jeśli USA nie chcą stracić Euroazji, Europy to muszą wesprzeć Polskę. 

– To nie jest tak, że USA są przeciwnikiem Międzymorza i chcą tylko Trójmorza, by ograniczyć nas tylko do roli kordonu sanitarnego, co z resztą też jest w naszym interesie – nadmienił.

WYBORY PARLAMENTARNE

– Strategia PO polega na tym, że skoro nie mogą wydoić Polski, to chcą zniszczyć wszystko, a Sejm przekształcić w cyrk – ocenił dr Targalski.

W jego opinii pani Jachira, która za wszelką cenę chce się wylansować doszła do wniosku, że najlepiej się wylansuje, jak będzie opluwała Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że Polska powinna natychmiast zwiększyć liczbę studentów na wydziałach psychiatrii.

– Teraz wszystko zależy od frekwencji, bo jeśli będzie wysoka, to ani Konfederacja, ani PSL się nie dostanie – powiedział.

– Taktyka wrzasku PO ma bardzo przemyślany cel - chodzi o to, aby ludziom tak obrzydzić wybory, aby nie brali w nich udziału – nadmienił. 

Dodał, że ostatnią nadzieją dla PO jest niska frekwencja, aby do Sejmu weszły PSL i Konfederacja i wtedy PiS nie miałby większości. – Robienie cyrku, ośmieszanie polityki to bardzo przemyślana strategia – zaznaczył.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze