Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski: Gospodarka rosyjska się rozkłada

AS 8:35 21 kwietnia 2020
Telewizja Republika
– Jeżeli kwarantanna potrwa dalej i nie przejdziemy do normalnego funkcjonowania w gospodarce, trudno wyobrazić sobie jak katastrofalne konsekwencje będzie to miało dla światowej gospodarki - stwierdził Dr Jerzy Targalski w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24.

– Władimir Putin Putin chce obniżyć ceny złota na świecie, a to z kolei oznacza, że gospodarka rosyjska się rozkłada. W połaczeniu z kwarantanną musi to doprowadzić do zaburzeń wewnętrznych  - powiedział dr Targalski. 

– Jeżeli firmy będą mogły samodzielnie eksportować złoto, to oznacza że prezydent Putin chce obniżyć ceny złota na świecie, a to z kolei oznacza, że gospodarka rosyjska się rozkłada. Rosjanie muszą sprzedawać ropę grubo poniżej kosztów produkcji. Ponieważ cały budżet stoi na lodzie, Rosja musi sięgnąć do rezerw - dodał. 

- Putin zarządził miesięczną przerwę w pracy w związku z koronawirusem. Gospodarka przestaje pracować także w związku z kwarantanną, co musi doprowadzić do zaburzeń wewnętrznych. To sprawa nieunikniona - powiedział publicysta. 

– Jeżeli kwarantanna potrwa dalej i nie przejdziemy do normalnego funkcjonowania w gospodarce, trudno wyobrazić sobie jak katastrofalne konsekwencje będzie to miało dla światowej gospodarki - ocenił Targalski. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze