Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Sutkowski: Dobrze, że wprowadzono te wszystkie zasady. One póki co są skuteczne

AS 21:50 23 marca 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktora Łukasza Jankowskiego w programie Telewizji Republika "TweetUp Republika" był dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, który mówił o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

– Te liczby są w dalszym ciągu niskie. To tempo przyrastania jest niskie. To dobra wiadomość, bo to tempo nie przekracza sufitu możliwości służby ochrony zdrowia - powiedział dr Sutkowski. 

– Dobrze, że wprowadzono te wszystkie zasady. One póki co są skuteczne - zaznaczył. 

– W ostatnich tygodniach wykonano bardzo dobrą robotę. Wszystkie działania rządu, służb publicznych, wolontariuszy, wielu wspólnot, to wszystko ma sens i ma dalej sens pod warunkiem, że będziemy bardzo odpowiedzialnie stosować się do tych zaleceń - podkreślił doktor. 

– W kontaktach ze specjalistami oraz z pacjentami, widzę, że doceniają oni działania, które podjęto ws. koronawirusa. Krytyka jest rzadkością - mówił rozmówca Łukasza Jankowskiego. 

– Zwracam uwagę na to, że komunikacja miejska powinna być generalnie pusta. Wszystkie te działania władz samorządowych powinny mieć na celu to, żeby w tej komunikacji jeździły pojedyncze osoby. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, że jest inaczej - zaznaczył. 

– Powinniśmy, o ile to możliwe korzystać z komunikacji własnej. To bardzo ważne. O ile jest to możliwe, to może też być komunikacja inna niż samochodowa, na przykład przejście się, jeżeli jest to blisko - ocenił. 

– Rozumiem takie tendencje wszystkich nas odnośnie teorii spiskowych i tego też nigdy nie można wykluczyć, ale wszystko wskazuje na to, że zostało to rozprzestrzenione przez człowieka pośrednio, poprzez specyficzne nawyki żywieniowe - powiedział dr Sutkowski.

–  Jeżeli ktoś by chciał posłużyć się bronią biologiczną, to sądzę, że posłużyłby się dużo skuteczniejszą bronią, które są już w dotychczasowych zasobach - dodał gość Telewizji Republika. 

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze