Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Ogórek: Ringier Axel Springer dopada ofiarę i kreuje kłamliwy wizerunek

kos 20:42 13 kwietnia 2017
dr Magdalena OgórekTelewizja Republika
Wieczornym gościem programie „W Punkt” była dr Magdalena Ogórek, historyk kościoła, dziennikarka, publicystka. Duża część rozmowy dotyczyła dymisji Bartłomieja Misiewicza.

– To bardzo skomplikowana sytuacja. Ja na nią patrzę inaczej, z uwagi na to, co sama przeżyłam w kampanii prezydenckiej. Doskonale znam mechanizmy jakimi posługuje się np. Ringier Axel Springer, który dopadając ofiarę na przestrzeni wielu miesięcy kreuje wizerunek, używając prawidła, które zawsze się sprawdza, że wielokrotnie powtarzane hasło staje się prawdą. Stosowane są takie chwyty, które padają na podatny grunt. Wobec kobiet gra się stereotypami, z kolei w przypadku Bartłomieja Misiewicza próbowano grać jego funkcją – powiedziała Magdalena Ogórek.

– Po wielu tygodniach budowania obraz, żeby było jasne, Misiewicz był obciążeniem wizerunkowym dla PiS-u i na pewno trzeba było coś z tym fantem zrobić, natomiast na etapie rzecznika MON-u nie wierzę, żeby ktoś miał mu coś do zarzucenia merytorycznie. Nie popełnił żadnego błędu, swoje obowiązki pełnił dobrze. Pojawiały się prześmiewcze, ironiczne artykuły „Faktu”, mówiące, że były aptekarz jest rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej. Problem leży w tym, że tę kampanię należało kiedyś zatrzymać. Zwróćmy uwagę na kampanię parlamentarną i prezydencką PiS-u, które były rozegrana świetnie, była reakcja na tego typu mechanizmy. One były odpowiednią reakcją PR-ową hamowane, w przypadku Bartłomieja Misiewicza tego zabrakło, machina się sama napędzała. A wystarczy trochę pomyśleć – dodała doktor Ogórek. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze