Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Kucharczyk: Mechanizm zapobiegania koronawirusowi w Polsce przynosi efekty

AS 17:15 5 marca 2020
Telewizja Republika
– W Polsce przeanalizowaliśmy na obecność koronawirusa prawie 600 osób a wykryto tylko jeden przypadek. To świadczy o tym, że ten mechanizm zapobiegania koronawirusowi w Polsce przynosi efekty - mówił w rozmowie z Iloną Januszewską w TV Republika dr Krzysztof Kucharczyk, wirusolog, ekspert ds. szczepień.

– Wydaję mi się, że te zalecenia które minister Szumowski, GIS podają się trafne, żeby bez poważnego powodu nie wybierać się chociażby do przychodni, nie tylko z powodu koronawirusa, ale i zwykłej grypy -  zaznaczył gość Telewizji Republika.

– Jeżeli mamy duszności, temperaturę, to należy  natychmiast dzwonić na tą dedykowaną infolinię, a jeżeli nie jest to nic poważnego, to lepiej zostać w domu, wygrzać się - dodał. 

– Jeżeli ktoś jest przeziębiony, to te stare domowe przepisy, to jest coś, co bardzo przydaje się w sezonie grypowym - mówił Dr Krzysztof Kucharczyk. 

– Jeżeli chodzi o przewidywanie przebiegi epidemii, to na podstawie danych spływających z chin, wynika, że taka ścisła kwarantanna jest skuteczna. Liczba zarażonych maleje sukcesywnie od kilku dniu - zauważył. 

– W Europie najbardziej nas interesują Włochy, bo Polska jest takim odosobnionym przypadkiem i trudno na naszej podstawie coś wnioskować - stwierdził wirusolog.

– W Chinach zabroniono wychodzić z domu, raz na trzy dni jedna osoba może wychodzić z domu na zakupy i to spowodowało zmniejszenie liczb zachorowań - kontynuował. 

– Jedyny sposób, żeby ograniczyć zachorowania, to ograniczenie drogi kontaktów międzyludzkich - powiedział ekspert ds. szczepień.

 – Jeżeli we Włoszech będzie zachowana tego typu kwarantanna, to za dwa tygodnie będzie to około 9 tysięcy przypadków, a jeżeli nie, to będzie to około 50 tysięcy przypadków - mówił dr Kucharczyk.

–  W Polsce przeanalizowaliśmy na obecność koronawirusa prawie 600 osób a wykryto tylko jeden przypadek. To świadczy o tym, że ten mechanizm zapobiegania koronawirusowi w Polsce przynosi efekty - dodał. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze