Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Grzegorz Polak: Przeciwnicy kościoła doskonale wiedzą kim jest dla nas Jan Paweł II

JD 20:29 17 listopada 2020
Plac św. Piotra pexels.com/ Aliona&Pasha
W programie "W Punkt", gościem Piotra Lisiewicza był dr Grzegorz Polak, publicysta i pisarz, autor książek o Janie Pawle II.

Dr Grzegorz Polak opowiedział o działaniach podjętych przeciwko pedofilii przez Jana Pawła II:

- Ponad 20 lat temu Amerykanie wiedzieli o przypadkach pedofilii, bo ta fala rozlała się na cały świat, w Irlandii i Ameryce. Wtedy opinia o papieżu była taka, że on z tymi zjawiskami zdecydowanie walczy. Natomiast dzisiaj mamy rok 2020 i w ojczyźnie Papieża rozpowszechniają się informacje, że tuszował pedofilię.

- 1993 r. wydał bardzo ostry w tonie list do biskupów amerykańskich. Dzisiaj to hasło "zero tolerancji jest bardzo często używane, ale już wtedy można było o tym przeczytać, gdzie papież używa słów absolutnie porażających, wypowiedzianych przez samego Jezusa wobec gorszycieli. W tym liście wielokrotnie przejawia się słowo “biada wam” - wyjaśnił dr Grzegorz Polak.

Publicysta opowiedział o determinacji Papieża.

- List papieża, który te sprawy regulował, zobowiązywał biskupów do przekazywania tych przypadków do kongregacji i przedłużył czas przedawnienia na mocy listu Jana Pawła II z 10 lat do 20. To był postęp - twierdzi dr Grzegorz Polak.

- Przeciwnicy kościoła doskonale wiedzą kim jest dla nas Jan Paweł II. Uderzenie w papieża to bolesny cios dla katolików, pewnie też dla wielu Polaków, którzy nawet nie są związani z kościołem. To jest systemowa walka, rozpętanie jakiejś nieprawdopodobnej machiny propagandowej, która ma na celu zdyskredytować Papieża  -  wyjaśnił publicysta.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze