Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dowództwo wojsk NATO na flance wschodniej. Macierewicz: Lokalizacja jest już przygotowana

dmc 12:55 11 lipca 2016
Antoni Macierewicz, szef MONFOT. ROBERT SUCHY/ CO MON
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poinformował na konferencji prasowej podsumowującej warszawski szczyt NATO, że lokalizacja dowództwa dywizyjnego całej wschodniej flanki Sojuszu, które będzie mieścić się w Polsce, jest już przygotowana.

Wśród bardzo ważnych decyzji, które podjęto w trakcie dwudniowego szczytu NATO, szef MON wymienił wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu i decyzję o rozmieszczeniu w Polsce oraz państwach bałtyckich czterech grup batalionowych. – W Polsce będzie dowództwo dywizyjne, które będzie odpowiadało za wszystkie cztery grupy batalionowe. (...) Jest zbyt wcześnie na wskazywanie lokalizacji, ale jest ona już przygotowana – oświadczył Antoni Macierewicz.

– Z punktu widzenia polskiej racji stanu i historii Polski to jest wydarzenie, na które czekały pokolenia Polaków chyba od wybuchu II wojny światowej, marząc o tym, byśmy wreszcie mogli być bezpieczni, byśmy to my w Polsce sami decydowali, jakie armie będą nas broniły, a jakich sojuszników nie bardzo sobie życzymy – ocenił szef MON.

Zdaniem Macierewicza, szczyt NATO zredefiniował postrzeganie rzeczywistych zagrożeń na świecie, które podzielają wspólnie wszystkie kraje Sojuszu. Jak dodał, spotkanie w Warszawie zorganizowano na najwyższym poziomie. – Chcę dzisiaj przekazać te pochwały, jakie nam się dostawały, tym wszystkim, którzy zapracowali na ten wspaniały szczyt – zaznaczył minister.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze