Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dorota Wolska: Konferencja "Serce Dawida" jest dla każdego kto chce spotkania z Bogiem

pmb 15:16 18 października 2017
24-7.org.pl
Już za 3 dni, 21 października rozpocznie się kolejna edycja corocznej konferencji 24/7 Serce Dawida. Spotkanie odbędzie się w hali EXPO XXI w Warszawie. Twórcy inicjatywy podkreślają, że ich pragnieniem jest zamienić halę w przestrzeń nieustannej modlitwy. Gośćmi programu " Polska na dzień dobry" byli organizatorzy konferencji – Maciej Wolski oraz Dorota Wolska.

Maciej Wolski powiedział skąd wzięła się inspiracja do postaci Dawida: – Dawid jest jako jedyny opisany jest jako człowiek według bożego serca. Wydawało nam się od samego początku, że warto się przyjrzeć takiej postaci. Na wszystkich etapach swojego życia Dawid przeżywał chwile piękne i tragiczne – ale cały czas ufał Bogu.

Organizatorka konferencji, Dorota Wolska podkreśliła, że konferencja jest dla każdego – Dawid inspirował nas całym swoim życiem i tym jako kochał Boga. Jego pragnienie by stworzyć właśnie takie miejsce jest naprawdę inspirujące. Dawid jest szczególny dla nas również z tego względu, że był po prostu dobrym człowiekiem. Konferencja "Serce Dawida" jest dla każdego kto pragnie, kto szuka, kto chce spotkania z Bogiem.

"Chcemy stworzyć przestrzeń nieustannej modlitwy"

– Przede wszystkim jest to idea spotkania z Panem Bogiem. Ta doroczna konferencja Serca Dawida jest takim miejscem gdzie chcemy pokazać, że przestrzeń dla współczesnego człowieka jest możliwa. To miejsce, tą przestrzeń chcemy w 2 dni zamienić w swoistą halę spotkania. Chcemy stworzyć przestrzeń nieustannej modlitwy. Planujemy wieczór konfesjonału, potem całonocna modlitwa. W niedzielę rano uroczysta eucharystia. Wierzymy, że dom modlitwy to jest potrzeba współczesnego człowieka. Stąd zrodziła się idea takich miejsc, które są czynne co noc. Opiera się to na wolontariuszach i misjonarzach. Mamy przekonanie, że docelowo będzie to 24/7 – powiedział Maciej Wolski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze