Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dorota Kania bez ogródek: Gang Olsena i ciamajdan razem wzięte!

M.N. 9:20 20 grudnia 2019
Borys Budka i Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Stwierdzam, że opozycja to Gang Olena i ciamajdan razem wzięte - tak wczorajsze wyczyny opozycji w Sejmie skomentowała redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania.

Z powodu nieobecności posłów Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele opozycji mogliby wygrać dwa głosowania związane z reformą sądownictwa. Mogliby, bo choć politycy KO, Lewicy i PSL mówią o zbliżającym się polexicie, to 27 z nich nie wzięło udziału w czwartek w porannych głosowaniach.

W głosowaniu nad uzupełnieniem porządku obrad o projekt PiS ws. zmian w sądownictwie nie wzięło udziału 66 posłów, w tym 34 z PiS, 11 z KO, 12 z Lewicy i 7 z PSL-Kukiz'15. Opozycja przegrała też drugie głosowanie. Domagała się, żeby debata dotycząca projektu o sądach powszechnych i Sędzie Najwyższym trwała dłużej aniżeli 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół. Przez nieobecność posłów KO, Lewicy i PSL-Kukiz'15 stało się to niemożliwe. 

Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział, że na nieobecnych zostaną nałożone kary finansowe w wysokości 1000 zł.

Sprawę na swoim Twitterze skomentowała redaktor naczelna Telewizji Republika - Dorota Kania.

Źródło: Telewizja Republika, Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze