Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Donald Trump potwierdził przyjazd do Polski. „Potrwa dłużej, niż zakładano”

PR 12:42 12 lipca 2019
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
Dziś "Rzeczpospolita" opublikowała nieoficjalną informację, iż wizyta Donalda Trumpa z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej potrwa dwa dni.

 

 

- 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Najważniejszym gościem obchodów ma być amerykański prezydent Donald Trump. Dotąd jego wizyta nie została oficjalnie potwierdzona, jednak z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że jest już pewna - pisze dziennik w piątek. 

- I potrwa dłużej, niż zakładano. Dotychczasowy plan przewidywał, że Trump przyleci i odleci tego samego dnia, czyli 1 września. To już jednak nieaktualne. Amerykański przywódca ma spędzić w Polsce dwa dni - od 31 sierpnia do 1 września - napisała "Rzeczpospolita".

Dziennik wskazał też, że program wizyty Trumpa ma być dopiero ustalony podczas spotkań roboczych.

- Jednak już teraz wiadomo, że Trump najprawdopodobniej weźmie udział w obchodach rocznicowych w Warszawie, a nie na Westerplatte. Jego wizyta ma mieć dwie części: bilateralną i wielostronną, podczas której spotka się z większą grupą przywódców. Bardzo prawdopodobne jest to, że prezydent USA wyjedzie poza Warszawę, przykładowo do któregoś z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze - informuje "Rzeczpospolita".

 

Czytaj także:

Angela Merkel wypowiedziała się na temat swojego stanu zdrowia

Źródło: Rzeczpospolita

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze