Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Donald Trump oskarża "New York Times" o zdradę. Wiemy o co chodzi...

PR 13:44 16 czerwca 2019
twitter
"Wirtualny akt zdrady wielkiej kiedyś gazety...", tak prezydent USA Donald Trump nazwał tekst w dzienniku "New York Times", w którym gazeta twierdzi, że USA przygotowują grunt pod ewentualne cyberataki na rosyjską sieć energetyczną jako ostrzeżenie dla Władimira Putina.

 

 

- Dacie wiarę? Upadający "New York Times" przedstawił właśnie historię, że USA znacząco nasiliły cyberataki na Rosję. To wirtualny akt zdrady ze strony wielkiej kiedyś gazety, która najwyraźniej desperacko poszukuje skandalu, jakiekolwiek historii, nawet jeśli okazuje się zła dla naszego kraju - napisał Trump na Twitterze w nocy z soboty na niedzielę.

 

 

W dodatkowym wpisie prezydent Trump narzekał na "skorumpowane media", które "robią i piszą cokolwiek, bez zastanowienia się nad konsekwencjami". "To prawdziwi tchórze i bez wątpienia WROGOWIE NARODU!" - ocenił.

 

 

 

W artykule, który w internetowym wydaniu "NYT" ukazał się w sobotę, a w papierowym w niedzielę, "NYT" napisał, że "Stany Zjednoczone zaczęły z większym niż wcześniej nasileniem umieszczać w rosyjskiej sieci energetycznej i innych ważnych sieciach złośliwe oprogramowanie, które w razie potrzeby może zostać użyte do cyberataku na ten cel. 

"NYT" wskazuje, że w administracji trwają spory o takie "skalibrowanie" odpowiedzi na rosyjskie cyberataki, by z jednej strony działały jako wiarygodne odstraszanie, a z drugiej nie spowodowały niebezpiecznej eskalacji napięć na linii Waszyngton-Moskwa. 

 

Czytaj także:

Ziemkiewicz o wizycie pary prezydenckiej w USA: To są realne interesy Ameryki, dlatego tak się wita prezydenta Polski

 

Źródło: NYT, twitter, Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze