Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dominika Chorosińska: nie byłoby problemu z demografią, gdyby nie aborcja

PR 8:50 10 grudnia 2019
Telewizja Republika
Gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika była poseł PiS Dominika Chorosińska.

 

Dominika Chorosińska odniosła się na początku rozmowy do krążących pogłosek dotyczących możliwości objęcia przez nią przewodnictwa komisji ds. rodziny.

-Nic poza medialnymi doniesieniami nie dotarło do mnie. Uważam, że powinna nastąpić zmiana na tym stanowisku. To klub wystawia kandydata, ja nie miałabym nic przeciwko temu – oznajmiła.

Gość Telewizji Republika wskazała odnośnie niskiej demografii, że jest to żniwo tego, co zostało zasiane przez szereg lat.

- Ten moment jest alarmujący. Wyliczono, że w 2050 będzie nas o 15 mln mniej – wskazała.

Chorosińska wskazała na potrzebę zajęcia się tym zagadnieniem tak jak ma to miejsce w wielu krajach.

- Do demografii, do zastępowalności pokoleń, trzeba podejść wieloaspektowo. Polityka, praca, pomoc socjalna – wyliczała.

- Po to jest Rada Rodziny by zdiagnozować problem, co jest przyczyną, że Polacy nie chcą mieć dzieci. Badania i działania wspomagające. To ile ktoś chce mieć dzieci jest indywidualną sprawą ale dobrze dać pomoc by chcieli - mówiła.

 

- Warto zwrócić uwagę na inny wymiar pracy dla kobiet. Pół czy ¼ etatu. To ma miejsce w UE która zarzuca, że jest mała aktywizacja kobiet – wskazała poseł PiS.

Dominika Chorosińska podała także powody, dlaczego chciałaby zmiany na stanowisku przewodniczącej Komisji Rodziny.

- Dobrze byłoby jak by był inny przewodniczący. By wszystko było spójne z polityką państwa. Trudno mieć przewodniczącą rodziny, która głosi odmienne hasła niż polityka państwa. Mówi się że „a co zależy od takiej przewodniczącej”?. Tylko prowadzi obrady. A to nieprawa. Ona reprezentuje nas. Wiadomo, że pani Biejat nie zmieni poglądów i będzie mówiła to co ona myśli i będzie to odbierane jako opinia naszego kraju. Wskazana byłaby zmiana na stanowisku – stwierdziła.

Gość Telewizji Republika podkreśliła także na koniec, że nie byłoby problemu z demografią, gdyby nie aborcja.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze