Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dominik Tarczyński idzie na wojnę z "fake newsami". "To mogę obiecać, że tej sprawy nie odpuszczę"

MAD 20:53 5 maja 2017
Telewizja Republika
- Bierzemy pod uwagę kary finansowe, zawieszenia emisji lub wydania od miesiąca do kilku miesięcy, odebranie koncesji, a nawet sankcje karne. Wszystko zależy od tego, z jakim okresem politycznym mamy do czynienia. Proszę wziąć pod uwagę, jakie potężne kary finansowe są za publikowanie sondaży w czasie ciszy wyborczej i nikogo to nie bulwersuje. Myślę, że kary finansowe za „fake newsy” będą w podobnej wysokości - powiedział w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl Dominik Tarczyński. Poseł PiS zapowiedział dziś na twitterze złożenie projektu ustawy dotyczącej rozwiązań prawnych w związku z "fake newsami".

Dziś na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński, zapowiedział, że złoży w Sejmie propozycję rozwiązań prawnych w związku z coraz częstszym zjawiskiem „fake newsów” w przestrzeni medialnej.

Zapytaliśmy posła Tarczyńskiego, w jaki sposób zamierza walczyć z plagą ”fake newsów”.

- Po pierwsze chciałbym podkreślić, że jako polityk doświadczony medialnie – pracowałem w Polskim Radio w Londynie, w Telewizji Polskiej – znam media bardzo dobrze i znam mechanizmy medialne. Zanim zaangażowałem się w politykę, byłem człowiekiem mediów – dużo publikowałem, byłem aktywny medialnie, pracowałem dla różnych tytułów – i wiem, jakie mechanizmy są stosowane w walce politycznej. Dlatego też jako człowiek mediów i człowiek będący z wykształcenia prawnikiem, zaangażowany politycznie, podjąłem decyzję, że złożę poselski projekt ustawy o zmianie przepisów o funkcjonowaniu mediów w Polsce - powiedział naszemu portalowi Dominik Tarczyński.

- Zanim złożę swoją propozycję, skonsultuję projekt z władzami Prawa i Sprawiedliwości, na pewno będę wzorował się na rozwiązaniach, jakie są obecnie w Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech, ale też wprowadzę swoje rozwiązania, które - mam nadzieję - będą wzorem dla innych państw w Europie - podkreślił poseł PiS. - Będzie to poselski projekt ustawy, który będę konsultował z władzami Prawa i Sprawiedliwości. Po dzisiejszych „fake newsach” nie mogłem nie zareagować. Mam mandat od narodu, złożę projekt i jeszcze przed wakacjami parlamentarnymi trafi on do laski marszałkowskiej - dodał.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze