Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dochody Państwa Islamskiego zmalały o połowę

MAD 9:12 18 lutego 2017
Telewizja Republika
Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” informuje, że w porównaniu z rokiem 2014 dochody tzw. Państwa Islamskiego zmalały o ponad połowę. Takie dane przynosi raport King's College współtworzony z firmą Ernst&Young.

Informacje, które znalazły się w raporcie londyńskiego King's College i Ernst&Young, mówią o tym, że fundusze ISIS dramatycznie się kurczą, a sam „model biznesowy” organizacji znacząco się zmienił. Jeszcze w 2014 r. ISIS dysponowało wpływami na poziomie niespełna 1,9 mld dolarów, a w 2016 r. - było to już tylko 870 mln dolarów.

Eksperci uznają, że główną przyczyną spadku wysokości dochodów Państwa Islamskiego jest fakt, że nie zwiększa ono kontrolowanego obszaru oraz traci kontrolę na źródłami ropy naftowej. Jako główne źródła dochodów autorzy raportu uznali różnego rodzaju podatki i daniny nakładane na ISIS na podbitych terenach, potem sprzedaż ropy naftowej, a w dalszej kolejności grabieże i konfiskaty.

Według autorów raportu, fakt zmniejszenie dochodów ISIS nie jest równoznaczny z osłabieniem zagrożenia atakami terrorystycznymi ze strony Państwa Islamskiego.

Źródło: spiegel.de

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze