Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dobre wyniki Polaków w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej

łj 9:39 20 października 2014
facebook.com/marcin.dzienski
Zawodami w chińskiej miejscowości Wujiang zakończyła się tegoroczna rywalizacja o Puchar Świata we wspinaczce sportowej. W konkurencji na czas trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Marcin Dzieński. W czołowej „10” kobiet uplasowało się aż pięć Polek.

Trofea organizacji International Federation of Sport Climbing zdobyli Ukrainiec Danił Boldyriew i Rosjanka Maria Krasawina.

Dzieński po zwycięstwie tydzień temu w Korei Południowej miał teoretyczne szanse na triumf w końcowej klasyfikacji. Jednakże podstawowym warunkiem było powtórzenie sukcesu sprzed tygodnia na ścianie w Wujiang. Eliminacje, w których uzyskał trzeci czas, dawały taką nadzieję. Jednak w ćwierćfinałowej rywalizacji z Francuzem Bassą Mawem popełnił błąd na początku wspinaczki i ostatecznie zajął ósme miejsce.

Tuż za podium uplasowała się Klaudia Buczek. Wicemistrzyni świata z Gijon najlepsze starty miała właśnie w Azji, gdzie dwukrotnie była czwarta. Mimo absencji w dwóch ostatnich zawodach szóste miejsce zajęła Aleksandra Rudzińska, a siódme jej koleżanka klubowa Monika Prokopiuk.

Na dziewiątej pozycji sezon zakończyła Edyta Ropek, która po raz trzynasty w karierze plasuje się w czołowej dziesiątce najlepszych zawodniczek świata.

Dziesiąta lokata przypadła 17-letniej Patrycji Chudziak, czwartej zawodniczce tegorocznych mistrzostw świata juniorek.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze