Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dobre wieści od premiera Morawieckiego! "Pierwszy w historii budżet bez deficytu staje się faktem"

JJ 21:35 14 lutego 2020
Flickr/KPRM/public domain
Premier Mateusz Morawiecki na swoich profilach w mediach społecznościowych skomentował przyjęcie przez Sejm ustawy budżetowej na najbliższy rok. Za przyjęciem budżetu opowiedziało się 231 posłów, 217 zagłosowało przeciw. Od głosu wstrzymała się jedna osoba.

Szef polskiego rządu zwrócił uwagę, że jest to wyjątkowy, historyczny budżet.

– Mam dla wszystkich wspaniałe wieści. Pierwszy w historii budżet bez deficytu staje się faktem!- napisał na Facebooku Morawiecki.

– Co istotne, to nie jest budżet, który wprowadza oszczędności w najważniejszych obszarach dla obywateli. Zakłada bardzo wysokie nakłady na polityki społeczne np. wsparcie dla seniorów i dla młodzieży. Wysokie nakłady na rozwój- wylicza dalej premier.

Jak podsumował Mateusz Morawiecki, przyjęcie tego historycznego budżetu to efekt „ciężkiej pracy Polaków i poprawy wpływów podatkowych”.

Głównym założeniem przyjętego budżetu jest równowaga wydatków i dochodów państwa. Jedne i drugie wyniosą ponad 435 miliardów złotych. Według planu finansowego, PKB wzrośnie o 3,7 procent, inflacja wyniesie natomiast 2,5 procent. Programy społeczne – takie jak Rodzina 500 Plus, Dobry Start oraz tzw. „13. emerytura” – zostaną zachowane.

W nowym budżecie przewidziano ponadto wzrost wydatków na wojsko, ochronę zdrowia oraz poprawę infrastruktury kolejowo-drogowej.

Ustawa budżetowa trafi teraz do Senatu.

 

Źródło: facebook, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze