Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dobre wieści dla polskich przewoźników! W UE doszło do pozytywnego zwrotu odnośnie pakietu mobilności. "Cały projekt może upaść"

PR 10:05 19 grudnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Według polskich europosłów doszło do "pozytywnego zwrotu" w pracach nad pakietem mobilności. Chodzi o projekt przepisów, który, w ocenie części specjalistów, mógłby doprowadzić do zwolnień w branży transportowej, szczególnie w krajach wschodniej Europy.

Komisja Europejska nie wykluczyła interwencji w sprawie projektu. Wiceszef Komisji, Valdis Dombrovskis mówił, że jest "zawiedziony" przygotowanymi przepisami, bo są one "niezgodne z Europejskim Zielonym Ładem".

Kosma Złotowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości z komisji transportu, uważa to za pozytywny sygnał.

- Jeżeli Pani Komisarz (ds. transportu Rovanie Plumb) nie podoba się uzgodnienie (w sprawie tego projektu), może wystąpić do Komisji o pozwolenie wystąpienia do Rady o konieczność jednomyślności (państw unijnych w głosowaniu nad tymi przepisami). Jednomyślności nie będzie, więc cały projekt może upaść - zaznaczył polityk.

Pakiet mobilności częściowo ujednolica płace w branży transportowej i nakłada na właścicieli firm nowe obowiązki biurokratyczne. Ogranicza też tak zwany kabotaż i zobowiązuje profesjonalnych kierowców do regularnych powrotów do kraju. Według Polski uderzy to przede wszystkim w firmy ze wschodu Europy i może doprowadzić do wzrostu kosztów oraz zwolnień.

 

Polska ma w Unii Europejskiej największą flotę transportową. O przyjęcie pakietu mobilności walczy głównie Francja.

 

Czytaj także:

Niemcy stawiają na granicy z Polską elektryczny płot. 120 kilometrów ogrodzenia ma powstrzymać...

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze