Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Do polskich miast wlecą drony! Czeka nas rewolucja

K.B. 8:02 17 października 2019
pixabay
Już za kilka tygodni nad Warszawą po raz pierwszy poleci autonomiczny dron medyczny – pisze w czwartek „Rzeczpospolita”. To początek rewolucji w przestrzeni powietrznej polskich aglomeracji.

Jak pisze gazeta, do pierwszego w naszym kraju przelotu drona towarowego w mieście w systemie BVLOS, czyli poza zasięgiem wzroku, a do tego całkowicie autonomicznego, dojdzie na początku listopada.

„Dronem robotem” nie będzie sterował człowiek, lecz czujniki i inteligentne algorytmy. Co więcej, przelot ma się odbywać na wysokości zaledwie do 150 m nad ziemią.

Hermes, bezzałogowy statek powietrzny (BSP) rodzimej firmy Spartaqs, wzbije się w powietrze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa na Saskiej Kępie w Warszawie i dostarczy przesyłkę medyczną do Instytut Kardiologii w Aninie. To pilotaż nowej formy transportu towarów, która ma podbić miasta.

„Hermes przeleci 8 km. Nie powinno być z tym problemu. Na poligonie wykonywaliśmy autonomiczne loty na odległość 16 km” – mówi gazecie Dariusz Werschner z Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych.

Źródło: Rzeczpospolita, Tvp Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze