Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dlaczego politycy tak długo latali przestarzałymi samolotami. Tomasz Sakiewicz celnie

ASt 13:15 11 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Gośćmi redaktora Tomasza Sakiewicza w programie Telewizji Republika "Polityczna kawa byli" poseł Kukiz’15 Łukasz Rzepecki oraz Anna Kamińska, organizatorka Marszu w Obronie Rodziny, którzy skomentowali sprawę lotów byłego już marszałka Sejmu.

– Dosyć nagła, chodź nie tak zupełnie niespodziewana dymisja marszałka Kuchcińskiego - zauważył Tomasz Sakiewicz.

– Po pierwsze Platforma Obywatelska słusznie korzysta ze swojego prawa opozycji, czyli krytykuje obecnie rządzących. Uważam, że pan marszałek honorowo się zachował i ustąpił z funkcji marszałka Sejmu - powiedziała Anna Kamińska.

– Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość, pan prezes Jarosław Kaczyński doprowadziło do dymisji pana marszałka Kuchcińskiego stanowczo za późno. Widać, że PiS przyznało się do nieprawidłowości, jeżeli nie prawnych, to tych pod względem moralnym, etycznym. Została nadszarpnięta procedura head. To takie kluczenie. kombinowanie, na początku była teoria, że nie było tylu lotów, później że rodzina nie latała, potem okazało się, że małżonka sama leciała a nie powinna według instrukcji head. Być może Jarosław Kaczyński nie miał takiej wiedzy, że to na taką skalę i wtedy ta dymisja byłaby szybciej - stwierdził Łukasz Rzepecki.

 – Pani marszałek Witek stała się drugą osobą w państwie. Lekki precedens. Mieliśmy kobiety  jako premier, ale marszałka Sejmu kobiety jeszcze nie było, Senatu była - podkreślił redaktor Sakiewicz.

– Uważam, że jeśli chodzi o marszałka Kuchcińskiego, to sprawa lotów jest tak naprawdę niezałatwiona od czasów jeszcze Platformy Obywatelskiej - mówiła organizatorka Marszu w Obronie Rodziny w Białymstoku.

– Ta sprawa powinna zostać uregulowana już tak na sto procent - dodał poseł Kukiz'15.

– Trzeba pamiętać o jednej rzeczy, że wszystkie osoby publiczne, rządzące w naszym kraju muszą przemieszczać się bezpiecznie - podkreśliła Anna Kamińska.

– Gdyby minister Macierewicz nie uparł się, żeby kupić te samoloty, to nie wiem czy byśmy je mieli, bo za każdym razem politycy widząc te czołówki w gazetach bali się podjąć decyzje, ryzykując życie naszych VIP-ów - zauważył Tomasz Sakiewicz.  – Żyjemy w kraju w którym próbowano zastrzelić Jarosława Kaczyńskiego, w Łodzi zginął polityk PiS-u i to nie jest tylko teoria. Pomijam wszystko co się zdarzyło wokół Smoleńska - dodał. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.158/2) - KALETA: NIEKTÓRE WYROKI SĘDZIOWSKI POKAZUJĄ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze