Derby Italii dla Juventusu

facebook.com/Juventus

W niedzielę w klasyku Serie A Juventus Turyn podejmował u siebie Inter Mediolan. Mistrzowie Włoch wygrali 2:0 po golach Bonucciego i Moraty.

„Stara dama” dobrze rozpocząła to spotkanie. W 6 minucie świetny strzał z około 25 metrów oddał były zawodnik Interu Hernanes, ale Handanović zdołał sparować to uderzenie na poprzeczkę. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Mandzukić, spudłował jednak z kilku metrów. Po efektownym początku Turyńczycy spuścili z tonu, goście natomiast nie oddali choćby jednego celnego strzału w pierwszych 45 minutach i tym samym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Ledwie minutę po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania, Juve objęło prowadzenie. Fatalnie w tej sytuacji zachował się D'Ambrosio, obrońca Interu zgrał piłkę głową po dośrodkowaniu Dybali prosto do Bonucciego, a ten mocnym wolejem z niedużej odległości umieścił ją w siatce. Pod koniec meczu wynik podwyższył, wprowadzony chwilę wcześniej Morata, który był faulowany w polu karnym, a następnie sam wykorzystał jedenastkę.

Dzięki wygranej Juventus powiększył swoją przewagę nad drugim w tabeli Napoli do 4 punktów, Drużyna z południa Włoch swój mecz z Fiorentiną rozegra jednak dopiero w poniedziałek. Inter obecnie jest piąty, ze stratą 13 punktów do lidera.

Źródło: goal.com