Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Demonstracje w Paryżu. Protestujący podpalili radiowóz z policjantami w środku

zm 18:18 18 maja 2016
flickr.com/ Pablo Ibañez/CC BY 2.0
Tłum protestujących najpierw otoczył samochód, a następnie go podpalił. Jak podają media, funkcjonariusze przebywający w samochodzie zdołali bezpiecznie uciec.

Dzisiaj w Paryżu odbywały się dwie demonstracje – pierwszą zorganizowali funkcjonariusze policji, który sprzeciwiają się narastającej nienawiści wobec policji, a druga, nielegalna, była spontaniczną demonstracja właśnie przeciwko siłom policyjnym.

Policja i służby bezpieczeństwa od kilku tygodni walczą z ulicznymi protestami, które często przeradzają się w zamieszki z powodu gwałtownego sprzeciwu wobec zmian wprowadzanych przez rząd w prawie pracy. Niedawno francuski rząd użył specjalnego zapisu w konstytucji - punktu 3. artykułu 49., który pozwala wprowadzenie prawa bez udziału parlamentarnej większości w przypadku, gdy władze wykonawcze zgodnie popierają daną reformę. Sprawa wywołała protesty w całym kraju.

Kiedy dzisiaj doszło do spotkania demonstrantów, rozpoczęły się starcia. Uczestnicy antypolicyjnego marszu wykrzykiwali m.in. hasła takie jak "Policjanci, świnie, zabójcy" i "Wszyscy nienawidzą policji".

W pewnym momencie protestujący podpalili policyjny radiowóz, w którym znajdowali się funkcjonariusze. Ostatecznie policja (wyznaczona do zabezpieczenia marszu policjantów) opanowała sytuację.

Źródło: france24.com, independent.co.uk

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze