Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Deklaracja LGBT+ może naruszać konstytucję. Rzecznik Praw Dziecka interweniuje

PR 12:39 7 marca 2019
FLICKR/ KRYTOFR/ CC BY 2.0
Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do Rzecznika Praw Obywatelskich o podjęcie czynności w sprawie naruszenia konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Działanie ma związek z zapowiadanym przez prezydenta Warszawy wprowadzeniem do szkół zajęć o tematyce LGBT+.

 

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak skierował do rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara wezwanie do przedstawienia stanowiska wobec działań prezydenta Warszawy, który podpisał 18 lutego 2019 r. deklarację LGBT+.

RPD zaproponował RPO, by wspólnie podjąć działania zmierzające do ochrony prawa do wychowania dzieci przez ich rodziców zgodnie z własnymi przekonaniami.

Pawlak wyjaśnił, że "zgodnie z art. 48 ust. 1 konstytucji rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania".

Zdaniem rzecznika z powyższym prawem obywatelskim stoi w sprzeczności deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT), mająca obowiązywać w Warszawie.

- Nie wolno pozwolić na naruszanie autonomii rodziny i prawa do wychowania dziecka zgodnie ze światopoglądem rodziców. To prawo jest wprost gwarantowane Konstytucją RP. Jako Rzecznik Praw Dziecka wyrażam głębokie zaniepokojenie możliwymi konsekwencjami wdrożenia deklaracji LGBT+, mogącymi negatywnie odbić się na wrażliwości i kształtowaniu dzieci – oznajmił Mikołaj Pawlak.

 

Źródło: Media, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze