Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

David Cameron spotkał się z premier Kopacz. "Wielka Brytania powinna pozostać w UE. Bez niej Unia byłaby słabsza"

zm 16:47 29 maja 2015
FLICKR/DFID - UK Department for International Development/CC BY-SA 3.0
Głównym celem spotkania premier Kopacz i premiera Camerona było omówienie brytyjskiej wizji funkcjonowania Wielkiej Brytanii w Unii oraz możliwych reform wspólnoty. Brytyjski premier przyjechał dzisiaj rano do Warszawy, a następnie popołudniu spotkał się z kanclerz Angelą Merkel w Berlinie.
– David Cameron robi objazd najważniejszych stolic – Haga, Paryż, Warszawa, Berlin – by porozmawiać o tym, jakie są możliwości przyjęcia części jego postulatów przez państwa członkowskie, by łatwiej mu było przedstawić taką ofertę do referendum, które od wczoraj jest już oficjalną częścią programu brytyjskiego rządu ogłoszoną przez królową Elżbietę II – komentował spotkanie minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski.
– Polska uważa, że Wielka Brytania powinna pozostać w Unii Europejskiej. Bez niej Unia byłaby słabsza – dodał Trzaskowski.
Jak komentował, spotkanie Kopacz i Camerona przebiegło w miłej atmosferze, a wśród poruszonych tematów były mi.in. reformy Unii, polityka wspólnoty wobec Rosji, sytuacja nielegalnych imigrantów oraz sytuacja Wielkiej Brytanii.

Podczas spotkania, Ewa Kopacz miała podkreślić, że chociaż jest zwolenniczką rozmawiania o reformowaniu Unii Europejskiej oraz wysłuchania brytyjskich postulatów , także w kwestii zabezpieczeń społecznych dla Polaków mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, to "nie zgodzi się na dyskryminację obywateli polskich".

Po południu Cameron odbył także spotkanie z kanclerz Niemiec - Angelą Merkel w Berlinie. Piątkowe spotkania to koniec tygodniowej podróży Camerona, podczas której rozmawiał on z liderami europejskimi o reformach w ramach wspólnoty.

Źródło: TVN24, theguardian.com, The Wall Street Journal, BBC, wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze