Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Darmowy warsztat dla majsterkowiczów dostępny dla każdego. We Wrocławiu rusza „Męska szopa”

AK 17:20 19 czerwca 2018
wikimedia
W środę, we Wrocławiu otwarta zostanie, tzw Męska szopa. Pomysł przywędrował do nas aż z Australii. Warsztat wyposażony we wszelkie narzędzia niezbędne do majsterkowania może odwiedzić każdy i to bezpłatnie.

Męska Szopa to efekt współpracy wrocławskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Wrocławskiego Centrum Seniora oraz sieci marketów Jula, czyli partnera projektu.

Goście mogą realizować swoje małe projekty, lub pracować wspólnie nad większymi pomysłami. To również miejsce niezwykle sprzyjające integracji wśród lokalnej społeczności. Dzięki Męskiej Szopie wiele projektów ma szansę ujrzeć światło dzienne, zamiast pozostać zapomnianymi w wyobraźni autorów, ponieważ nie posiadali oni odpowiednich narzędzi na ich realizację. Oczywiście, wbrew nazwie, bardzo mile widziane są także kobiety.

Placówka zostanie otwarta na wrocławskim Nadodrzu. Przy ul. Paulińskiej 16. To trzecia Szopa w Polsce. Aktualnie jedna z nich działa w Warszawie, a kolejna w Słupsku.

Idea Men’s Shed narodziła się w Australii, ale sieć działa już w wielu europejskich krajach, m.in. w Holandii czy Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: miejscawewroclawiu.pl // naszaziemia.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze