Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Darmowe porady prawne dla rodzin pobierających 500+?

MAD 9:32 25 lutego 2017
Telewizja Republika
Jak donosi dzisiejszy „Super Express”, Ministerstwo Sprawiedliwości planuje nieco rozszerzyć krąg osób, które mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych. Wśród tej grupy mają się znaleźć m.in. osoby bezrobotne oraz te, które pobierają świadczenia z programu „Rodzina 500+”.

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, zapowiedział, że niedługo z bezpłatnych porad prawnych skorzystać będą mogły także osoby bezrobotne, osoby niepełnosprawne oraz osoby pobierające świadczenia z programu „Rodzina 500+”. W planach jest również określenie progu dochodowego, poniżej którego będzie możliwe uzyskanie bezpłatnej porady prawnej.

- Szacujemy, że ponad 8 mln osób uprawnionych trafi do systemu. System to wytrzyma, może z powodzeniem cztery, pięć osób korzystać na dyżurze z tego typu pomocy prawnej, a nie jedna, jak to jest obecnie – powiedział Warchoł.

Obecnie z bezpłatnych porad prawnych mogą korzystać m.in. najubożsi, którym przyznano świadczenia z pomocy socjalnej, osoby do 26. roku życia, osoby po 65. roku życia, kombatanci, posiadacze Kart Dużej Rodziny, a także kobiety w ciąży.  

Źródło: Super Express

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze