Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dania wysyła niechcianych imigrantów na bezludną wyspę

pmb 7:15 4 grudnia 2018
Fot. ilustracyjnaZrzut ekranu z serwisu Facebook/@KamieniKupa1
Centroprawicowy rząd w Danii zdecydował o tym, że przestępcy imigranci, w sprawie których orzeczono deportację, będą przetrzymywani na niewielkiej bezludnej wyspie na Morzu Bałtyckim. Ośrodek ma rozpocząć swoją działalność w 2021 r.

Minister finansów Danii Kristian Jensen poinformował, że przestępcy będą przetrzymywani na siedmiohektarowej wyspie Lindholm leżącej w gminie Vordingborg na wschodzie Danii. Do tej pory funkcjonował tam instytut weterynaryjny, gdzie przeprowadzano badania nad infekcjami wirusowymi u bydła i świń.

Umieszczenie na wyspie przestępców, którzy mają być w przyszłości deportowani, jest realizacją umowy pomiędzy mniejszościowym rządem premiera Larsa Løkke Rasmussena a antyimigrancką Duńską Partią Ludową (DF). W zamian za poparcie budżetu na rok 2019 konserwatywno-liberalna partia zgodziła się na zaostrzenie polityki migracyjnej.

Wśród ustaleń znalazły się ograniczenia dotyczące łączenia rodzin. – Informujemy ludzi [przybyszy] od pierwszego dnia, że nie mogą pozostać w Danii przez resztę życia. Osoby te dostają tylko tymczasowe zakwaterowanie, dopóki nie będą mogli wrócić do domu – powiedział Peter Skaarup, szef grupy Duńskiej Partii Ludowej.

Autor: Paweł Kryszczak

Czytaj więcej w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze