Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

D. Trump: To historyczny przełom! Kolejny kraj arabski zawiera porozumienie z Izraelem

D.Z. 20:01 11 września 2020
Benjamin Netanjahu i Donald Trump.Twitter, Benjamin Netanjahu (@netanyahu)
— Dziś kolejny historyczny przełom — napisał na Twitterze Donald Trump — nasi dwaj wielcy przyjaciele, Izrael i Królestwo Bahrajnu, zgadzają się na Porozumienie Pokojowe — drugi kraj arabski, który zawrze pokój z Izraelem w ciągu 30 dni.

13 sierpnia prezydent USA Donald Trump jako pierwszy poinformował, że Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie nawiążą stosunki dyplomatyczne w ramach umowy, którą negocjowały również USA, i na mocy której Izrael zrezygnuje z aneksji części okupowanych terytoriów palestyńskich. Dziś doszło do podpisania kolejnego porozumienia państwa islamskiego z Izraelem, idąc w ślady ZEA. Tym samym Królestwo Bahraju znormalizuje więzi z państwem żydowskim, co oznacza radykalną zmianę w geopolityce regionalnej.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że to „nowa era pokoju”, dodając — Inwestowaliśmy w pokój przez wiele lat, a teraz pokój zainwestuje w nas.

Następca tronu Abu Zabi szejk Mohammad Ibn Zajed potwierdził ponadto na Twitterze, że osiągnięto porozumienie, na mocy którego Izrael wstrzyma się od aneksji terytoriów palestyńskich. Pakt ten, nazwany "Porozumieniem Abrahama", jest znaczącym sukcesem Trumpa w polityce zagranicznej, zwłaszcza w obliczu listopadowych wyborów prezydenckich.

Źródło: Twitter, newssky.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze