Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Unię czeka trzęsienie? Wicepremier Włoch po rozmowie z Orbanem zapowiedział zmiany

PR 11:19 5 czerwca 2018
twitter.com/matteosalvinimi
Wicepremier, minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni "reguły Unii Europejskiej".

W miasteczku Fiumicino pod Rzymem, szef włoskiego MSW i wicepremier oznajmił na wiecu, że rozmawiał z premierem Węgier Viktorem Orbanem i uzgodnili, że podejmą wspólne wysiłki by zmienić reguły Unii Europejskiej.

- Dziś miałem długą i serdeczną rozmowę telefoniczną z premierem Węgier. pracujemy, by zmienić reguły Unii Europejskiej – stwierdził.

Nie wyjaśnił, na czym będzie polegać współpraca włoskiego rządu z władzami w Budapeszcie. Podczas przemówienia, poruszył także temat małżeństw i postrzegania rodziny.

- Rząd nie wchodzi nikomu do sypialni, ale dziecko ma prawo do tego, by mieć matkę i ojca, a nie rodzica 1, 2 czy 33 - stwierdził

Wicepremier dodał, że jego rząd ma "wielu wrogów". Wśród nich wymienił miliardera George'a Sorosa, którego nazwał "jednym z największych spekulantów na świecie".

Szef eurosceptycznej Ligi zawarł porozumienie koalicyjne z antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd. Na czele ich wspólnego rządu stanął profesor prawa Giuseppe Conte. 

 

 

Źródło: ilgiornale.it, centrum prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze