Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Trzaskowski będzie otwierał drzwi dla byłych SB-ków? "Ja nie będę zaglądał w życiorysy"

AS 7:21 7 lipca 2020
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski został zapytany przez redaktora "Gazety Polskiej Codziennie" Jacka Liziniewicza o Jolantę Gontarczyk-Lange

– Pytanie dotyczy pani Jolanty Gontarczyk-Lange, obecnie dofinansował pan jej fundację 2 milionami złotych. Ta pani była tajnym współpracownikiem SB, wyjątkowo groźnym, donosiła na księdza Blachnickiego. Czy będzie pan otwierał drzwi dla byłych SB-ków i wspierał nadal ich fundację? - zapytał Jacek Liziniewicz.

– Dowodem wielkiej otwartości jest to, że zapraszamy wszystkich, nawet pana redakcję, która zadaje tak kontrowersyjne pytania, mające mało wspólnego z rzeczywistością - stwierdził Trzaskowski.

– Nie jestem inkwizytorem, członkiem PiS, który wszyscy chcą zaglądać w życiorysy. Dowiedziałem się od państwa, że taki epizod ewentualnie był, ale nie będę sprawdzał ludziom życiorysów i oceniał na podstawie tego co pisze Gazeta Polska. Procedury przyznawania dotacji są absolutnie przejrzyste. Może do nich podejść każda organizacja. Nie jestem osobą od cenzurowania - dodał.

– Czy nie jest dyskwalifikujące bycie w Służbie Bezpieczeństwa? - dopytywał redaktor "Gazety Polskiej Codziennie".

– Ja nie będę zaglądał w życiorysy (...) Ta pani, o której pan mówi, robi mnóstwo dobrego dla wykluczonych. Rozumiem, że byście chcieli wyrzucać, tak jak PiS, z pracy wszystkich policjantów, którzy przepracowali chociaż jeden dzień za komuny, ale jakoś nie szkodzą panu ci z bardzo trudnym życiorysem w partii rządzącej - zaznaczył kandydat KO na prezydenta. 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze