Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy to koniec PO? Polaków zapytano czy partia Budki wróci do władzy

JJ 8:39 30 stycznia 2021
Czy Polacy wierzą w powrót PO do władzy?PAP/Leszek Szymański
Platforma Obywatelska, która niedawno świętowała swój jubileusz, nie ma w ostatnim czasie dobrej passy. Partię opuszczają (najczęściej na rzecz nowego ruchu Szymona Hołowni, Polska 2050) kolejni parlamentarzyści, nie wydaje się też, aby Platforma miała jakikolwiek pomysł na władzę.

W sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej"zapytano Polaków, czy wierzą w powrót do rządów największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie. Opinie są bardzo podzielone. Dotyczą zarówno najbliższych wyborów parlamentarnych, jak i prawdopodobieństwa powrotu Platformy do władzy w ogóle. 

33, 9 proc. badanych udzieliło negatywnej odpowiedzi na pytanie o powrót PO do władzy w najbliższych wyborach. 20 proc. respondentów uważa, że jest to możliwe.

Zdaniem 16,7 proc. ankietowanych partia Borysa Budki może powrócić do władzy, ale nie w najbliższych wyborach.

Opinii w tej kwestii nie miało aż 29,4 proc. badanych. 

Wielu komentatorów na antenie TV Republika, jak np. dr Jerzy Targalski, wskazywało, że formuła PO już się wyczerpała i "nową Platformą Obywatelską" może być ruch Szymona Hołowni. Patrząc na ostatnie "transfery" polityczne, można stwierdzić, że faktycznie coś w tym jest. 

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 26.01-27.01.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze