Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy terapia profesora Raoulta może okazać się skutecznym lekiem na koronawirusa?

AS 19:48 30 marca 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w programie Telewizji Republika "Nie daj się epidemii był" dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

– Pan profesor Didier Raoult, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Chorób Zakaźnych w Marsylii napisał - koronawirus gra skończona. Chodzi o terapię, którą opracował pan profesor. Terapię hydroksychlorochinę w połączeniu z antybiotykim azytromycyną na 24 pacjentów pana doktora, po sześciu dniach 75 procent nie miało śladów wirusa w organizmie. Sam pan profesor mówi oczywiście, że to nie jest oczywiście statystycznie właściwa próbka, ale mówi, ze nie ma czasu na opracowywanie właściwej metody, skoro ta jest skuteczna, to trzeba ją stosować - zaczął Adrian Stankowski.

– No własnie, pytanie czy jest skuteczna. Pojawiały się głosy u fluorku chlorochiny, o azytromycynie, ale nie ma takiego potwierdzenia, takich badań, żeby one były rzeczywiście skuteczne i tutaj nie można dawać nadziei w sytuacji, kiedy nie ma to dowodu. Ten dowód oczywiście powinien być szybko, ale póki co testuje się także inne leki i nie ma ani WHO ani ze strony innych ekspertów rekomendacji, co do zastosowania tego typu połączenia i wszystkich leków razem - mówił dr Michał Sutkowski. 


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! OBEJRZYJ CAŁY ODCINEK PROGRAMU TELEWIZJI REPUBLIKA: 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze