Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Czy studiowanie się jeszcze opłaca? Młodzi na rynku pracy”. Jarosław Kaczyński na Uniwersytecie Warszawskim

mk 14:14 25 listopada 2014
fot. materiały prasowe
Stowarzyszenie Młodzi dla Polski organizuje spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim pt. „Czy studiowanie się jeszcze opłaca? Młodzi na rynku pracy”. Odbędzie się ono w poniedziałek 1 grudnia o 18:30 w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Spotkanie dotyczyć będzie zmieniających się realiów rynku pracy oraz ich wpływu na życie dwudziesto- i trzydziestolatków. Według badań, co czwarty absolwent szkół wyższych pozostaje w Polsce bez zatrudnienia. Sytuacja zatrudnionych również nie napawa optymizmem – umowy cywilno-prawne oraz mała stabilność zatrudnienia skłaniają młodych Polaków do emigracji zarobkowej. Przedstawiciele lewicy odnoszą się do zjawiska na podstawie pojęć prekariatu i uwarunkowań rynkowych, źródła problemu szukając w globalnej polityce kapitalistycznej. Liberałowie i przedsiębiorcy twierdzą, że winny jest system podatkowy i zbyt mała przestrzeń wolności gospodarczej.

Jakie źródła i rozwiązania problemu z uwzględnieniem uwarunkowań dotyczących stricte naszego państwa powinniśmy przemyśleć? Co zrobić, by powstrzymać emigrację zarobkową oraz poprawić warunki zatrudnienia młodych ludzi decydujących się na pozostanie w Polsce? I wreszcie, czy studiowanie się jeszcze opłaca?

Odpowiedzi na te i inne pytania starał się będzie znaleźć Jarosław Kaczyński. Istotą spotkania jest interakcja z zaproszonym gościem, jak również poznanie szczegółów programowych ważnych dla naszego pokolenia, czyli ludzi młodych – pracujących oraz uczących się.

Gość zostanie poproszony o wygłoszenie 15-minutowej prelekcji na temat sytuacji szkolnictwa wyższego i osób młodych na rynku pracy, wraz ze wskazaniem propozycji rozwiązywania zdiagnozowanych problemów. Po prelekcji moderator będzie zadawać konkretne pytania dotyczące wspomnianego wyżej tematu, z uwzględnieniem pozycji gościa, jego dotychczasowych działań politycznych, danych statystycznych oraz innych badań. Przewidywana jest również możliwość zadawania pytań dotyczących meritum spotkania przez publiczność. W zależności od aktywności i zainteresowania słuchaczy poszczególne wypowiedzi będą wybierane przez moderatora dyskusji w celu zachowania należytej dynamiki zebrania oraz uzyskania jak największej ilości informacji od gościa na temat działań w zakresie założonego tematu.

WYDARZENIE na portalu FACEBOOK

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze