Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy prezydent Duda pierwszy raz zawetuje ustawę Sejmu?

kos 15:50 12 lipca 2017
FACEBOOK/ ANDRZEJ DUDA
Wedle nieoficjalnych informacji portalu 300polityka.pl prezydent Andrzej Duda ma odmówić podpisania nowelizacji ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych. Byłaby to pierwsza zawetowana ustawa tej kadencji Sejmu przez prezydenta Dudę.

Wedle nowelizacji prezesa izby ma powoływać premier na wniosek ministra spraw wewnętrznych. Wedle opozycji ma to oznaczać podporządkowanie Regionalnych Izb Obrachunkowych rządowi i oznaczać osłabienie władzy samorządowej, gdyż urząd ten zajmuje się kontrolą finansów samorządowych. Wedle Prawa i Sprawiedliwości ustawa ma wzmocnić kontrolę finansową nad samorządem.


Prezydent na podjęcie decyzji ma czas do piątku. – Decyzja prezydenta jest gestem wobec samorządowców, którzy namawiali go do mocnego wejścia i zablokowania zmian podważających pozycję samorządów. Prezydent – jak podkreślają nasi rozmówcy – jest przeświadczony, że postępuje w zgodzie z duchem swojej kampanii – twierdzi portal 300polityka.pl
Jeśli informacje 300polityka.pl zostałyby potwierdzone oznaczałoby to pierwsze weto prezydenckie w tej kadencji Sejmu. W poprzedniej kadencji prezydent zawetował cztery ustawy koalicji PO-PSL.

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze