Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy polski film kampanii społecznej podbije internet? HIT!

kos 10:45 31 października 2016
Cyber Marianyoutube.com
Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły XII edycję kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. Jednym z działań podjętych przez organizatorów, które ma doprowadzić do przykucia uwagi jest film, który powstał we współpracy ze znanym, polskim YouTuberem Cyber Marianem.

Warto osobom odpowiedzialnym za akcję pogratulować inwencji. Angażując do współpracy popularnego YouTubera otworzyli swoją akcję na przedstawicieli młodego pokolenia. Dzięki takim działaniom akcja "Bezpieczny Przejazd" zdecydowanie wyróżnia sie spośród pozostałych, sztampowych akcji społecznych. PKL wyznacza drogę, którą powinni zmierzać inni.

Film ledwie dobę po premierze obejrzało 200 tysięcy osób. Pozostaje mieć nadzieję, że część z tych osób zapamięta tragiczny koniec Cyber Mariana i zachowa szczególną ostrożność podczas przejazdu przez tory.

Mimo, że liczba wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych maleje, jednak wciąż aż 98% kolizji to skutek ignorowania znaków drogowych, czerwonych świateł i omijania rogatek.

"Tylko od stycznia do marca 2016 r. w wypadkach drogowych na torach zginęło 18 osób"

W Polsce jest ponad 12 700 przejazdów kolejowo-drogowych. Od 2005 roku liczba wypadków na nich zmniejszyła się o jedną trzecią (z 236 w 2005 r. do 155 w 2015 r.).Pozytywną tendencję odnotowano też w 2015 roku – na przejazdach o 12% mniej wypadków niż w 2014 roku. Od stycznia do marca 2016 roku na przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce doszło do 40 wypadków i kolizji, w których zginęło 18 osób. Podobna sytuacja była w ubiegłym roku.

Przyczyną tych zdarzeń jest zignorowanie przepisów o ruchu drogowym i próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami. Wypadki na przejazdach i z osobami wkraczającymi na tory w miejscach niedozwolonych, odpowiadają za blisko 80% wypadków na kolei i prawie 100% ofiar.

Źródło: Youtube.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze