Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie? ZOBACZ, co na ten temat mówił Chris Zawitkowski!

M.N. 9:51 7 kwietnia 2018
Telewizja Republika
– W tej chwili broni nas krew amerykańska, która jest gwarantem pokoju. Nasze 50 myśliwców, które stacjonują w Łasku nie mają szans odpowiedzieć na tak zmasowany atak. Kiedy rakiety Patriot dotrą do Polski będziemy w stanie przechwycić każdy atak na Polskę – powiedział dla Telewizji republika Chris Zawitkowski, Polonia Institute.

System Patriot

– Od kilkunastu lat propagowana jest idea, że największym sojusznikiem dla USA powinna być m. in. Polska. Jesteśmy ważnym partnerem dla Amerykanów. Zakup Patriotów należy postrzegać jako wzmocnienie. Od 2015 roku, od zmian jakie nastąpiły w rządzie Polska zaczyna się wzmacniać. Wydaje nam się (Polakom w Ameryce) , że Trump jest bardzo propolski. Wszyscy mamy w pamięci jego niesamowite wystąpienie w Warszawie. Jego idee odpowiadają nam - Polakom. On zdaje sobie sprawę, że koncepcja Trójmorza byłaby poważnym wzmocnieniem – mówił nam Zawitkowski.

Zniesienie wiz dla Polaków

– Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest na przykład senator Durbin. On ignoruje głosy w Polsce. Wizy zależą od wielu głosów politycznych. Ważne jest, że Polska poszła w ostatnich wyborach głosować. Pojawia się duch jedności – on się wiąże z pewną ustawą. Dziś wyszło oświadczenie prasowe, które nawołuje do wywierania wpływów na politykach w tej sprawie. Ta ustawa zagraża Polakom – podkreślił.

– My Polacy w USA od roku 2014 zabiegaliśmy o stworzenie znaczących baz amerykańskich w Polsce oraz obecności wojsk. Taka deklaracja Polonii amerykańskiej została przyjęta jednomyślnie i bardzo dobrze odebrana w Białym Domu – dodał.

Rosyjska doktryna

– Wojenna doktryna znaczy właśnie wojenna. Ona jest bardzo agresywna. Ona wymienia NATO jako głównych wrogów, do których Rosja zastrzega sobie moc reakcji. Jaka to byłaby reakcja tego nie wiemy – to jest ukryte, ale można się domyślać. Chciałbym zwrócić uwagę, że w rejonie Kalingradu jest ok 2 tysięcy głowic taktycznych. Nie ma żadnych umów co do kontroli tych głowic. Rosjanie nagromadzili olbrzymi arsenał, który jest gotów wystrzelić w każdej chwili. Trzy takie bomby zniszczyłyby doszczętnie Warszawę. W tej doktrynie wojenne Rosji nie ma słowa o Chinach. Rosja zakłada, że Chiny będą sojusznikiem. Po co Rosja trzyma kilkadziesiąt okrętów gotowych do ataków? Można się tylko domyślać. Pytanie czym Polska dysponuje. W tej chwili broni nas krew amerykańska, która jest gwarantem pokoju. Nasze 50 myśliwców, które stacjonują w Łasku nie mają szans odpowiedzieć na tak zmasowany atak. Kiedy takiety Patriot dotrą do Polski będziemy w stanie przechwycić każdy atak na Polskę. Atak Rosji na kraje bałtyckie jest ostatecznym ostrzeżeniem, że Putin pragnie jednej, wielkiej wspólnoty – powiedział Zawitkowski.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.163/1) - OTWARTY DIALOG I ROSYJSKI WYWIAD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze