Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy można poznać losy "Wyklętych" poprzez zabawę? Nowa atrakcja IPN-u

kos 16:04 14 lutego 2017
rekwizyty z pokoju zagadek ipn.gov.pl
Instytut Pamięci Narodowej przygotował pokój tzw. „escape room”, który nawiązuje do historii Żołnierzy Wyklętych.

– W czasie wizyty w pokoju zostaniecie przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych i jako grupa Żołnierzy Niezłomnych otrzymacie zadanie odbicia więźnia. Podczas zabawy poznacie bohaterów podziemia niepodległościowego oraz realia życia w czasach stalinowskich. Nie musicie mieć żadnej wiedzy, zdobędziecie ją w trakcie gry!W naszym Pokoju Zagadek opowiadamy historię z początków Polski ludowej za pomocą 60 minutowej gry zespołowej typu „real life escape game”. Jest to kolejny pionierski projekt edukacyjny Instytutu, formuła „pokoju zagadek” nie była jeszcze używana do edukacji historycznej – informuje IPN.

„Real life escape game” to rodzaj zespołowej gry przygodowej, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu (tzw. pokoju zagadek). Gracze, używając rzeczywistych przedmiotów, powinni w określonym czasie odgadnąć tajemnice pokoju. Gra wymaga od uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów, kreatywności i spostrzegawczości oraz – przede wszystkim – działania zespołowego. Ta zabawa „zanurza” graczy w realia innej epoki za pomocą scenografii wypełnionej przedmiotami z tamtych czasów. Przekazuje wiedzę na wymagający powagi temat na drodze doświadczenia.

Pokój Zagadek łączy wykorzystanie artefaktów z nowoczesnymi technologiami i elementami gier komputerowych. W scenografii wykorzystaliśmy m.in. oryginalne drzwi do celi z więzienia w Pułtusku, rozbitego 25 listopada 1946 r. przez oddział Stanisława Łaneckiego „Przelotnego”.

Wstęp do Pokoju Zagadek jest bezpłatny, ale niezbędna jest rezerwacja. Pokój jest dostępny w „Przystanku Historia” na ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: www.ipn.gov.pl/gry


Źródło: ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze