Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy będzie wojna na Bliskim Wschodzie? Paweł Rakowski wyjaśnia!

pmb 8:25 14 maja 2019
Fot. Telewizja Republika
Co roku na wiosnę mówi się o wojnie na Bliskim Wschodzie – i jej nie ma. Państwa z tamtego rejonu dużo czerpią z turystyki i wojna im się po prostu nie opłaca – powiedział Paweł Rakowski (dziennikarz, ekspert bliskowschodni), który był gościem red. Wierzejskiego w Telewizji Republika.

Stany Zjednoczone rozmieszczą na Bliskim Wschodzie baterię rakiet Patriot i skierują tam kolejny okręt wojenny – USS Arlington, by "móc odpowiednio reagować na zagrożenia ze strony Iranu" – taką informację przekazał w sobotę Pentagon. Nie podał jednak daty wysłania jednostek ani dokładnej ich lokalizacji.

– Region Zatoki Perskiej to jeden z najbardziej strategicznych obszarów świata. Kiedy coś tam się dzieje to cena ropy szaleje – w górę – tłumaczył Rakowski. – Donald Trump zwiększa obecność wojsk amerykańskich w Zatoce Perskiej – podkreślał.

– Izrael jest zainteresowany tym, żeby z Iranem się zmierzyć. Czas działa na ich niekorzyść. (...) Co roku na wiosnę mówi się o wojnie na Bliskim Wschodzie – i jej nie ma. Te państwa dużo czerpią z turystyki i wojna im się po prostu nie opłaca – stwierdził ekspert bliskowschodni.

– Jeżeli cokolwiek mogłoby się stać w Iranie, to do tego dochodzi religijna histeria i ich patriotyzm. Dodatkowo narody starożytne mają inną percepcją czasu i inną świadomość niż kraje Europy – mówił Rakowski. – Nie można też zapomnieć o Chinach w kontekście Bliskiego Wschodu – przestrzegał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze