Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czujesz, że Twój telefon jest na podsłuchu? ZOBACZ jak to sprawdzić!

sm 21:17 3 lutego 2017
Free stock photo
Coraz więcej ludzi w dobie rozwoju technologicznego uskarża się na to, że czują się inwigilowani, wręcz szpiegowani. Najczęściej takie odczucia pojawiają się wśród użytkowników smartfonów. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój telefon jest na szpiegowany, zrób to...

Należy tylko wpisać poniższe kody na klawiaturze telefonu czy smartfona: 

AdTech Ad

Kod: *#21#

Tym kodem możecie sprawdzić czy Wasze wiadomości, połączenia i inne poufne dane są przekazywane. Jeśli tak jest, to numer, na który przekazywane są dane zostanie wyświetlony po wpisaniu tego kodu.

Funkcja ta jest najczęściej wykorzystywana przez ostrożnych rodziców do monitorowania połączeń przychodzących i wychodzących z danego telefonu.

Ale też może być bardzo niebezpieczna, jeśli dostanie się w ręce przestępców - po jej aktywowaniu będą oni znać np. Wasz adres, listę przyjaciół, codzienne zwyczaje ofiary, czy nawet informacje finansowe!

AdTech Ad

Kod: *#62#

Wybierając ten kod dowiesz się gdzie przekazywane są połączenia w przypadku, gdy macie wyłączony telefon lub jesteście poza zasięgiem sieci. Standardowe ustawienie operatora to przekierowanie na numer poczty głosowej.

Jeśli jednak ktoś majstrował przy Waszym telefonie, może się tu pokazać inny numer.

Kod: ##002#

To jest uniwersalny kod do wyłączania przekazywania połączeń z twojego telefonu, np. na pocztę głosową. Dobrym pomysłem wydaje się użycie tej funkcji, gdy planujemy wyjazd za granicę. Dzięki temu żadne dodatkowe opłaty roamingowe nie zostaną naliczone za przekazywanie połączeń.

Kod: *#06#

Za pomocą tego kodu będziesz w stanie sprawdzić numer IMEI. Numer ten jest używany przez sieć GSM do identyfikowania konkretnego urządzenia. IMEI podaje szczegółowe dane dotyczące modelu i parametrów technicznych urządzenia.

W przypadku zagubienia lub kradzieży, mając numer IMEI operator jest w stanie określić jego położenie nawet w przypadku, gdy włożona jest inna karta SIM.

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze