Czerwona kartka Linettego i trzecia porażka Lecha z FC Basel

FACEBOOK.COM/FCBASEL1893

Lech Poznań już trzeci raz w niedawno rozpoczętym sezonie przegrał z FC Basel. Mistrzowie Polski pierwsze dwie porażki odnieśli w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Spotkanie w ramach Ligi Europy przyniosło podobny skutek – Szwajcarzy ograli Lechitów 2:0.

Przed losowanie fazy grupowej Ligi Europy trener Lecha Poznań, Maciej Skorża, zapowiadał, że chciałby po raz kolejny trafić na FC Basel. Życzenie szkoleniowca Lechitów się spełniło. Mistrzowie Polski otrzymali kolejną szansę, jednak i tym razem przegrali 2:0. Problemy Lecha rozpoczęły się od 50 minuty i czerwonej kartki Karola Linettego. Niedługo później FC Basel strzeliło bramkę a jej autorem został Birkir Bjarnason. W 90 minucie wynik ustalił Breel Embolo. Po dwóch spotkaniach fazy grupowej Lech ma na koncie 1 punkt i zajmuje trzecie miejsce w grupie I.

Źródło: uefa.com