Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czat z internautami. Premier odpowiadała na pytania dotyczące programu "Rodzina 500+"

dmc 22:53 1 lutego 2016
Beata Szydło, premier RPFLICKR/ KPRM/ DOMENA PUBLICZNA
Swoje trzecie spotkanie z użytkownikami Facebooka premier Beata Szydło zorganizowała w związku z przyjęciem przez rząd projektu ustawy "Rodzina 500 plus" – flagowego programu PiS. Szydło poinformowała, że wypłata zasiłków ruszy z początkiem kwietnia.

Czat z internautami transmitowano na facebookowym profilu Kancelarii Premiera. Szefowa rządu oświadczyła, że złożony dziś u marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt ustawy ma poprawić sytuację demograficzną naszego kraju. – W Polsce rodzi się bardzo mało dzieci, a chcemy żeby Polaków było coraz więcej – tłumaczyła Szydło.

 

#Rodzina500plus

Posted by Beata Szydło on 1 luty 2016

 

500 złotych na dziecko

O programie, który stał się główną obietnicą kampanii wyborczej PiS, mówiła na antenie TV Republika minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, podkreślając, że tak szerokiego projektu adresowanego do polskich rodzin nie było od 1989 roku. – Politycy dawno przeoczyli problemy demograficzne, dlatego my podkreślamy, że nie ma już na co czekać – oświadczyła. CZYTAJ WIĘCEJ

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza świadczenie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze