Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki zapewnia: nie będzie rekonstrukcji przed wyborami

am 9:57 29 marca 2019
Telewizja Republika
– Rekonstrukcja może nastąpić w sytuacji, gdy będziemy już wiedzieli, kto jest w europarlamencie. Na pewno nie będzie rekonstrukcji przed wyborami – mówił na antenie radiowej Jedynki Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

"Polska The Times" donosi, że możliwajest rekonstrukcja rządu jeszcze przed majowymi wyborami. Pada stwierdzenie, że Jacek Saryusz-Wolski, „jedynka” PiS na warszawskiej liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zostanie ministrem spraw zagranicznych.  

- Ja bym jednak zostawił tę decyzję prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu jako liderowi politycznego obozu, który w Polsce rządzi. (…) Rekonstrukcja może nastąpić w sytuacji, gdy będziemy już wiedzieli, kto jest w europarlamencie. Na pewno nie będzie rekonstrukcji przed wyborami - stwierdził były wiceszef PE.

- Po drugie, Parlament Europejski ukonstytuuje się 2 lipca, więc przeszło miesiąc po wyborach, więc na zdrowy rozum wtedy może być rekonstrukcja, bo trudno, żeby była wcześniej, kiedy ci ministrowie, którzy być może będą wybrani, będą europosłami - dodał.

 

Źródło: Polska The Times, Jedynka

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze